Kuidas säästa raha majapidamise kommunalmaksete arvelt
Kuidas võrrelda laenupakkujaid [7-punktiline loend]

Kuidas võrrelda laenupakkujaid?

Üha rohkem pöördume pankade asemel teiste laenupakkujate poole, et kiiresti raha hankida või kriisi aegadel finantsabi saada. Aga kas sa võrdled laenupakkujaid?

Kuidas olla teadlikum krediidikasutaja?

Kuidas olla teadlikum krediidikasutaja?

Kui sa ei kasuta krediiti targalt, siis võid hoopis lõpetada suuremates võlgades. Nüüd on aeg saada teadlikumaks krediidikasutajaks koos nende 14 strateegiaga.

Kuidas säästa raha majapidamise kommunaalmaksete arvelt

Kuidas oma igakuiseid kulutusi kiiresti vähendada.

Talv on jäänud seljataha ja paljud pered saavad nüüd kergemini hingata tänu odavamatele elektriarvetele ja muude talvekulude puudumise tõttu.

Siiski võtavad majapidamiskulud nagu elekter, gaas, vesi, lairibaühendus, autokindlustus ja mobiiltelefonid suurema osa leibkondade eelarvest.

Selle asemel, et lihtsalt oodata uue talve algust, kus hinnad paratamatult tõusevad – on nüüd aeg mõelda, kuidas saaks enne talve saabumist veelgi säästa ja varusid koguda.

Järgides neid lihtsaid näpunäiteid, saate lisaks rahale säästa ka energiat!

Elektri- ja gaasikulud

Energia pakkujate vahetamine on lihtsam, kui võite arvata.

Lihtsaim viis, et vaadata milline pakkumine sobib teie perekonna energiatarbimisega, ja võrrelda alternatiivsete pakkujate lepinguid ja hindu on kasutada võrdlusveebisaite nagu Võrdle, et hinnata kõiki Eesti energiatarnijaid.

Samuti avati 1. jaanuarist 2013 Eesti elektriturg konkurentidele. See tähendab, et energiatarnijad peavad oma praeguse kliendibaasi kaotamise kartuses konkurentsis püsimiseks hindu langetama.

Portaali eesti.ee andmetel peate oma praegusele energiatarnijale vaid kuu aega ette teatama, kui olete leidnud kulutõhusama alternatiivi. Selle tegevuse abil võite hakata säästma lausa sadu eurosid aastas.

Koos pakkujate vahetamise lihtsuse ja lisandunud konkurentsiga saavad kodumajapidamised oluliselt säästa elektriarvete pealt.

Teine enesestmõistetav viis, kuidas säästa oma elektriarvetelt, on jah – kasutada vähem elektrit. Ühendkuningriigi energiasäästufondi veebisaidil on hulgaliselt näpunäiteid ja ideid (inglise keeles) nutikate viiside kohta, kuidas oma kodus igapäevaselt elektrit säästa.

Seadmete väljalülitamine, mitte ooterežiimi jätmine, veekeetja täitmine ainult vajaliku veega, kütte väljalülitamine, kui kedagi kodus pole, ja veesäästliku dušipea paigaldamine on vaid mõned soovitused.

Kodutelefoni ja lairibalepingud

Nagu elektritarnijate puhul, saab majapidamiskulusid vähendada ka kodu ja lairibakulude arvelt.

Telekommunikatsiooniettevõtted pakuvad sageli allahindlusi, kui võtate telefoni ja Interneti paketid ühe korraga. Paljud pakuvad veelgi suuremaid allahindlusi, kui need sisaldavad ka mobiiltelefonipakette.

Mobiiltelefonide tasud

Oma tarbimisele paremini sobiva mobiiltelefonilepingu sõlmimine on üks võimalus, kuidas Eesti tarbijad saavad oma mobiiltelefoni tasudelt kokku hoida.

Üks võimalus on võtta mobiiltelefonipakett lairiba-, telefoni- või teleripaketi osana. Teine nipp on jagada andmepaketti oma perega mobiiltelefoniteenuse pakkuja kaudu.

Samuti võite paluda oma mobiiltelefonioperaatoril eraldada protsent teie andmetest igale pereliikmele – nii saate kontrollida nende kasutamise määra.

Paljud mobiiltelefonide kasutajad unustavad välismaale minnes rändlusandmed välja lülitada. Ent tuleb meeles pidada, et välismaal olles vähendatakse enamike pakettide limiite. Osad pakuvad küll siiski samu andmemahtusid teatud Skandinaavia, Balti ja Euroopa Liidu riikides. (Pange tähele, et Ühendkuningriik lahkus EList ja seega kehtivad seal rändlusandmetel nüüd sarnased hinnakirjad kui teistes kolmanda maailma riikides).

Mobiiltelefonilepingu lõppedes tasub võrrelda ka erinevate teenusepakkujate hindu ja võib-olla avastate, et paketti vahetades saate oluliselt neilt kuludelt kokku hoida, vastavalt teie andmekasutusele ja kõnede ning tekstisõnumite hulgale.

Isegi kui te ei soovi teenusepakkujat vahetada, saate siiski küsida pakkumist mõnelt konkurendilt ja paluda oma olemasoleval teenusepakkujal pakkumist sobitada, öeldes, et vastasel juhul lahkute. Tõenäoliselt pakuvad nad teile kohe paremaid hindu või muid boonuseid.

Veekasutus

Veearvesti kasutamine aitab kodumajapidamistel jälgida nendepoolset vee kasutamist ja mõõta, kui palju vett nad raiskavad.

Targad veearvestid ei pruugi aidata teil säästa rohkem raha kasutatava vee hinna alandamise kaudu. Ent siiski on nad kasulikud, aidates märgata seda kui vesi jääb tilkuma või kui üldiselt pereliikmed liigselt vett kasutavad.

Olenemata sellest, kas majapidamistel on arvesti või mitte, on veekasutuse vähendamine mõistlik. Jällegi, Ühendkuningriigi energiasäästufondi veebisait pakub palju näpunäiteid. Nende hulka kuulub kraani sulgemine hammaste pesemise ajal, duššide võtmine vannide asemel ja pesumasina kasutamine ainult täis trumliga.

Autokütus ja kindlustus

Pidevalt kasvavate kütusekulude korral on mõttekas planeerida, millal paak täis panna ja otsida madalaimaid kütusehindu.

Autokulude vähendamiseks on veel nippe. Proovige muuta oma sõidustiili – see võib samuti aidata säästa kütust ja raha. Keskmine juht saab kütuse arvelt säästa, kui ta ei kiirendaks nii kiiresti, väldiks rohkem tarbetut pidurdamist ja vahetaks käiku veidi varem.

Autokindlustuse osas kaaluge kindlustusmakse maksmist ühe aastase maksena – see võib tulla odavam kui igakuiselt maksta. Samuti uurige erinevaid pakkujaid, et leida oma vajadustele vastava hinnaga valik. Näiteks kui kasutate autot harva, siis tasub mõelda kasutuspõhise kindlustuse sõlmimisele, näites Eesti ettevõtte Cachet kaudu.

Lisaks võib olla odavam kui sõlmite oma poliisi mõnes teises maakonnas, kui näiteks Harjumaal. Niisiis uurige kas saate oma auto registreerida mõnes teises maakonnas!

Lõpumõtted

Need mõned lihtsad näpunäited, mis hõlmavad parema energia- ja telefoniplaani valimist või sõidustiili muutmist, võivad teie aastase majapidamise eelarve teha sadade eurode võrra odavamaks.

Jah, hetkel on suvi . Ent enne kui jõuame silmi pilgutada, on käes jälle talv, mis toob kaasa majapidamise kommunaalmaksete suurenemise.

Selle asemel, et oodata, astuge lepingute, kasutuse ja kindlustuse ülevaatamiseks vajalikud sammud juba täna.

Kas teil on veel mingeid näpunäiteid selle kohta kuidas olete suutnud oma majapidamiste kommunaalmaksetelt kokku hoida? Kui jah, siis jagage neid meiega.