Kuidas võrrelda laenupakkujaid [7-punktiline loend]
Kuidas säästa raha majapidamise kommunalmaksete arvelt

Kuidas säästa raha majapidamise kommunaalmaksete arvelt

Majapidamise kulud, elekter, gaas, vesi, lairibaühendus, autokindlustus ja mobiiltelefonid võtavad suurema osa leibkondade eelarvest. Loe kuidas neilt säästa.

Kuidas olla teadlikum krediidikasutaja?

Kuidas olla teadlikum krediidikasutaja?

Kui sa ei kasuta krediiti targalt, siis võid hoopis lõpetada suuremates võlgades. Nüüd on aeg saada teadlikumaks krediidikasutajaks koos nende 14 strateegiaga.

Kuidas võrrelda laenupakkujaid?

Üha suurem osa meist pöörduvad pankade asemel teiste laenupakkujate poole, et kiiresti raha või finantsabi saada. 

COVID-19 tõttu on paljud laenupakkujad hetkel uute laenutaotluste vastuvõtmist vähendanud või karmistanud laenude väljastamisele kohaldatavaid reegleid. 

Siiski pakutakse laenuturul ka konkurentsivõimeliste intressidega laene. Seega kui sul on jätkuvalt laenu vaja, siis on oluline teada, mida sa täpselt taotled ja kas sa ikka saad endale mõistliku laenupakkumise.

Et langetada laenupakkuja valimisel enda jaoks parim otsus, on kindlasti oluline aru saada kuidas erinevaid pakkujaid internetis võrrelda.

Kuidas aga laenupakkujaid internetis võrrelda?

Punk on kirjutanud detailse juhendi, kuidas erinevaid laenupakkujaid internetis võrrelda.

Mis on väikelaen?

Väikelaenud, mida nimetatakse ka tagatiseta laenudeks, on sellised, kus laenuvõtja pöördub laenuandja poole kindla rahasumma laenamiseks ja nõustub summa tagasi maksma määratud aja jooksul täies mahus, tehes igakuiseid tagasimakseid.

Vastutasuks laenuandja vahendite kasutamise eest, maksab laenuvõtja määratud intressi. Seega peab laenuvõtja tagasi maksma laenu summa koos võimalike intresside ja lisatasudega.

Eelis seisneb selles, et laenusaaja saab raha kohe kätte ja võib tagasimaksed jaotada mitme kuu või isegi aastate peale.

Enne laenu taotlemist läbi allpool välja toodud 7 punkti.

7-punktiline kontrollnimekiri, et saaksid võrrelda laenuandjaid

1) Uuri täpseid laenuandmise kriteeriume

Igal laenuandjal on erinevad laenu andmise kriteeriumid. Kusjuures mõned laenuandjad on valmis laenama ka riskantsematele klientidele,kellele pangad isegi pakkumist ei tee.

Kriteeriumid võivad olla järgmised:

Vanus

Amet/Töö tüüp

Igakuise sissetuleku suurus ja regulaarsus

Konto väljavõtte esitamine

Positiivne krediidiskoor (sh kas olete olnud pankrotis, või kas teil on esinenud laenude tagasimaksete viivitusi)

Tasumata laenud

Summa, mida soovite laenata

Tegemist ei ole kõikehõlmava nimekirjaga, kuna igal laenuandjal esineb oma unikaalseid kriteeriume. Siiski alati vaata, kas sul on need kriteeriumid täidetud, enne kui asud taotlust esitama, et vältida hilisemat pettumust.

2) Kas laenuandja pakub erinevaid tagasimakse võimalusi?

Laenuvõtjana peab sul olema võimalus valida mitme tagasimakse võimaluse vahel, milline iganes sinu eelarve ja võimalustega kõige paremini sobib. Kõik laenupakkujad ei paku mitmeid erinevaid tagasimakse võimalusi.

Erinevate tagasimaksmise võimaluste olemasolu kergendab laenuvõtja finantskoormust ja muudab korduva laenuvõtmise lihtsamaks.

3) Uuri erinevaid pakutavaid laenu tüüpe

Laenuandjaid võrdlevad keskkonnad harivad sind ka erinevate laenu tüüpide osas, et mõistaksid paremini, millised su valikud on. 

Kehvema krediidiajalooga taotlejad saavad näiteks taotleda kallimaid laene, mille abil taastada kindlam finantspositsioon (eeldusel, et nad maksavad laenud tagasi õigeaegselt ja vastavalt oma laenu tingimustele).

Osamaksetega laenud muutuvad järjest populaarsemaks nende taotlejate seas, kes soovivad pigem teha pikema aja jooksul väiksemaid tagasimakseid. 

Laenuandjate võrdlemise keskkondade kasutamine vaid üks viis sinu vajadustele sobiva laenupakkuja leidmiseks.

4) Vali madala krediidi kulukuse määraga laen

Krediidi kulukuse määr on krediidi kogukulu (sh intress, lepingutasu ja muud tasud), mille maksad juurde oma esialgsele laenusummale. Kui soovid oma krediidi reitingut tõsta ja vajad endiselt raha, siis peaksid valima madalama krediidi kulukuse määraga laene.

Selliste laenude puhul on laenatav summa küll piiratud, kuid tihedam laenamise ja õigel ajal tagasimaksmise ajalugu suurendab sinu usaldusväärsust.

Madala krediidi kulukuse määra leidmine võib olla keeruline, kuid mitte võimatu kui kasutad laenude võrdlemise keskkondi. Tavapäraselt on igas riigis oma laenuandjate võrdlemise keskkond.

5) Vali laen, mis kantakse kiiresti kontole

Laene tuleks kasutada ainult hädaolukorras. Seega peavad laenuvõtjad teadma, kui kiiresti nad peale positiivset laenuotsuse saamist laenusumma kätte saavad.

Mõned laenuandjad maksavad raha välja samal päeval, kui on taotlus esitatud. Teised laenuandjad vajavad taotlejate laenude töötlemiseks kauem aega.

Seega veendu, et leiad sobiva laenuandja, kelle töökorraldus ja teenindus vastab sinu vajadustele. Üldiselt on selleks kõige parem pöörduda just interneti vahendusel laenava ettevõtte poole.

Kuidas võrrelda laenupakkujaid [7-punktiline loend]

6) Imelik, kuid vahel võib isegi olla parem laenata rohkem kui vajad

Vahel pakuvad laenuandjad suuremaid laene hoopis madalama intressimääraga kui väikseid laene. Sellisel juhul on mõistlik korraga võtta just suurem laen, ning mitte kasutada seda osa mida parasjagu vaja ei ole.

Jah, sinu igakuised tagasimaksmise summad võivad olla suuremad, ent kui sa ei kasutanud kogu laenatavat summat korraga ära, siis saad osa sellest kasutada esmaste tagasimaksete katmiseks.

7) Veendu, et sul on lubatud kogu laen tagasi maksta varem kui algselt kokku lepitud

Laenupakkujad peavad sul võimaldama oma laenu täies ulatuses tagasi maksta ka tähtajast oluliselt kiiremini.

Vahetevahel kohaldatakse sellele lisatasu, mille suurus ei ületa ühe kuni kolme kuu intressimakseid. Siinkohal tasub sul enne laenupakkumise vastuvõtmist kontrollida oma lepingut, et näha kas ja millises summas laenuandja sulle lisatasu määrab.

Samas on palju selliseid laenupakkujaid, kes ei võta sult laenu ennetähtaegse tagasimaksmise eest lisatasu. Sellisel juhul on sinu jaoks kindlasti rahaliselt mõistlikum laenud võimalusel varem tagasi maksta – hoides kokku raha.

Viimased mõtted sellest kuidas võrrelda laenuandjaid

Selleks, et laenuandjaid paremini võrrelda tasub teil läbi lugeda kõikide pakkujate tingimused, ent kuna alati seda teha ei jõua, siis siin on nimekiri kõige põhilisemast mida kontrollida: 

  • Laenu aastane krediidi kulukuse määr
  • Tagasimaksete tingimused
  • Tagasimakstav kogusumma

Neid punkte kontrollides saad olla kindel, et sinu rahaasjad on kontrolli all. 

Hoiatus: kui taotled laenu internetis, siis mõtle see otsus enne avalduse esitamist hoolikalt läbi ja veendu, et saad kohustused õigeaegselt tasutud.